HobbyRozwój Osobisty

Wizyta we Lwowie

Lwów, którego historia sięga 1240 roku, można porównać do skansenu, który nigdy nie przestaje zadziwiać odwiedzających. Miasto przepełnione jest budynkami i pomnikami szczycącymi się subtelną architekturą, licznymi muzeami i dziedzińcami, które są prawdziwymi wręcz arcydziełami architektury. Jeśli akurat chodzi Ci po głowie wycieczka do Lwowa, to będąc w tym mieście, musisz odwiedzić jego najważniejsze punkty.

Przede wszystkim – Rynek. Jest on bez wątpienia najpopularniejszym miejscem wśród turystów i mieszkańców. Jest przesycony historią, otoczony wspaniałymi budynkami i wyrafinowanymi, zabytkowymi rzeźbami. Na środku placu znajduje się Ratusz – siedziba władz lokalnych i piękny punkt widokowy, z którego podziwiać można całe miasto. Ratusz lwowski jest najwyższy na Ukrainie – ma 65 metrów wysokości. Znajduje się on również na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Budynek jest obecnie zajęty przez lokalne władze, ale jest również otwarty dla turystów, przynajmniej dla tych, którzy chcą podziwiać wspaniałą panoramę tego miasta. Widoki, jakie można stamtąd zobaczyć, na pewno na długo zostaną Ci w pamięci.

Będąc we Lwowie, obowiązkową niemal atrakcją jest zobaczenie na własne oczy Wysokiego Zamku. Nie spodziewaj się jednak zobaczyć tam ogromnych, starożytnych fortyfikacji. W dzisiejszych czasach to już tylko zwodnicza nazwa pozostawionych tam ruin. Minęły bowiem cztery wieki, odkąd zamek został zniszczony przez wojska szwedzkie. Po co więc w ogóle interesować się tym zamkiem? Oczywiście dla zachwycającego widoku, który maluje się ze szczytu 413-metrowej góry. Następnie zwiedź kościół Bernardynów.

Kościół i klasztor stanowią kompleks, który jest obecnie zabytkiem, oddającym cześć dawnej architekturze i historii. Budowa kościoła Bernardynów rozpoczęła się w 1660 roku i zajęła ponad sześćdziesiąt lat. Pomimo skromnego wyglądu zewnętrznego, wnętrze kościoła robi wrażenie: jest w nim szesnaście ołtarzy, sufity są pomalowane w stylu barokowym, a ławy są rzeźbione. Za kościołem znajdują się budynki z celami, które obecnie należą do państwowego archiwum historycznego. Odwiedź także Lwowski Teatr.

Budynek Lwowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu został zbudowany w stylu renesansu wiedeńskiego i zwykle porównywany jest do niczego innego, jak właśnie słynnej Opery Wiedeńskiej. Został zbudowany w XIX wieku, według projektu znanego polskiego architekta, Zygmunta Gorgolewskiego. Sale teatru są ozdobione rzeźbami i dekoracyjnymi obrazami, a Teatr jest prawdziwą wizytówką Lwowa.

Redakcja atomtrefl.pl

AtomTrefl.pl to dynamiczna strona internetowa poświęcona szeroko pojętej tematyce związanej z atomem i technologią jądrową. Zawiera bogate źródło informacji, artykułów i aktualności, które służą zarówno edukacji, jak i dostarczaniu bieżących wiadomości z branży. Strona ta jest znakomitym zasobem dla studentów, badaczy i wszystkich zainteresowanych tematyką energii atomowej, oferując zarówno dogłębną wiedzę, jak i najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie.