HobbyRozwój Osobisty

Filozofia – studia dla Ciebie

Wiele ludzi na świecie staje w pewnym momencie swojego życia przed dylematem, jaką drogę kariery powinni obrać. Wiadomym jest, że ostateczna decyzja, która będzie determinowała jaką ścieżkę rozwoju obierzemy, w bardzo dużej mierze zależy od tego, jakie są nasze naturalne zdolności. Nie każdy z nas w końcu jest wybitnym ścisłym umysłem i zapalonym humanistą o zdolnościach twórczego myślenia. Z tego względu, każdy z nas musi zadać sobie pytanie, jakie są jego mocne strony i to właśnie na nich się skupić przy rozwoju swojej kariery zawodowej. Czy można powiedzieć, że istnieją pewnego rodzaju kierunki studiów, które dają największą stopę zwrotu inwestycyjnego naszego czasu?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż jest to kwestia o stosunkowo dużej złożoności i silnie zależy to od naszego podejścia do wspomnianej sprawy. Jeżeli jednak mielibyśmy spojrzeć bliżej na to zagadnienie, zdecydowanie bylibyśmy w stanie wypiętrzyć pewne kwestie, które determinują użyteczność danej dziedziny oraz jej stopę zwrotu. W obecnych czasach dominuje trend skupiający się głównie na studiach ścisłych jako najlepszej drodze rozwoju. Można powiedzieć, że takie kierunki jak energetyka, mechanika i budowa maszyn, hutnictwo oraz kriogenika czy chłodnictwo, zawsze będą znajdywały spore zapotrzebowanie na rynku i inwestycja swojego czasu w studiowanie ich z pewnością nie jest złą decyzją.

Jeżeli jednak mielibyśmy spojrzeć znacznie szerzej na badane przez nas zagadnienie, można zauważyć, że świat potrzebuje również zdolnych humanistów, którzy są w stanie radzić sobie z problemami kulturowymi oraz socjologicznymi naszych czasów. W tym miejscu, warto powiedzieć, że studia Filozofia to kierunek, który warto obrać. Dzięki temu, że zaczynamy interesować się tego rodzaju sposobem abstrakcyjnego rozumowania, jaki reprezentuje właśnie ta nauka, znacznie poszerzamy swoje możliwości poznawcze. Świat zaczyna się stawać inny w naszych oczach, a my stajemy się bardziej wartościowymi osobami.

Studia Filozofia to kierunek, który warto rozważyć, jeżeli nie wiemy jeszcze, co chcielibyśmy w życiu robić. Dużo ludzi, którzy kończyli te kierunki, pełni ostatecznie istotne funkcje w państwie, właśnie z tytułu umiejętności unikatowego sposobu myślenia, który już zaczyna powoli zanikać w społeczeństwie – myślenia filozofa. Reasumując, przedstawiona przeze mnie droga kariery, nie jest zdecydowanie odpowiednia dla każdego. Z drugiej jednak strony, mając świadomość swoich mocnych stron, może okazać się, że warto podjąć próbę pozostania filozofem?

Redakcja atomtrefl.pl

AtomTrefl.pl to dynamiczna strona internetowa poświęcona szeroko pojętej tematyce związanej z atomem i technologią jądrową. Zawiera bogate źródło informacji, artykułów i aktualności, które służą zarówno edukacji, jak i dostarczaniu bieżących wiadomości z branży. Strona ta jest znakomitym zasobem dla studentów, badaczy i wszystkich zainteresowanych tematyką energii atomowej, oferując zarówno dogłębną wiedzę, jak i najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie.