BiznesHobby

Jak zarabiać na blogu?

Coraz bardziej powszechne staje się zarabianie pieniędzy przez internet, jest to wygodna forma pracy, możemy ją wykonywać nie koniecznie z biura – ale też z własnego domu, dodatkowo nie mając sztywnego etatu tylko elastyczny grafik. Idealnie prawda? Pracować w domu wtedy kiedy chcemy i ile godzin chcemy. Można zarabiać w różny sposób, ale najczęściej ludzie wybierają formę zarobkową w postaci pisania własnego bloga.

Nie dość, że piszemy o tym, co nas interesuje/o swoim hobby to dodatkowo na tym zarabiamy. Ważne, aby wybrać jeden temat, który znamy dobrze, jest interesujący dla nas i możemy go ciekawie przenieść w formie pisemnej na ekran. Wtedy mamy pewność, że przy dużej oglądalności naszego bloga różne marki zgłoszą się do nas same w celu reklamy/promocji ich artykułów, które pasują do naszego bloga.

Wiele osób, które prowadzą własnego bloga mogą dodatkowo zarabiać na nim. Potrzeba jednak sporej ilości odwiedzających naszą stronę, aby ktoś chciał nawiązać z nami współpracę. Dlatego, jeśli chcesz zarabiać na pisaniu bloga musisz rozkręcić go aby liczba odwiedzających, czytających naszego bloga była jak największa.
Nie wiemy dokładnie ile w stanie jesteśmy zarobić pisząc bloga, ale na początku może to być tylko dorobienie do wypłaty na etacie, a jeśli blog się rozkręci to przejść zupełnie na pracę zdalną, wiele osób ma już na tyle dobrze prosperujące blogi, że są w stanie się z nich utrzymać.

Jak zarabiać na blogu ?

  • Przede wszystkim artykuły sponsorowane są dobrym sposobem na zarabianie na blogu, ale nasz blog musi odpowiadać artykułom, które reklamujemy.
  • zamieszczanie reklam na blogu – system AdSense nam to ułatwia. Można zarabiać już wtedy gdy ktoś po prostu kliknie na daną reklamę.
  • Różnego rodzaju programy partnerskie i promowanie ich na swoim blogu
  • Współpraca z jakimiś markami – możemy reklamować i opisywać produkty na naszym blogu od firm, które nam za to płacą w formie prowizji bądź innych opcji — tutaj zależy jak dogadamy się z klientem.
  • Jeśli jesteś w czymś naprawdę dobry i chcesz się dzielić z tą wiedzą to możesz sprzedawać płatne materiały, kursy bądź szkolenia stworzone przez Ciebie
  • Możemy prowadzić sklep internetowy i promować na blogu nasze artykuły ( powiązane z blogiem )
  • możemy publikować artykuły sponsorowane czyli takie, za których napisanie i udostępnienie dostajemy jakąś sumę pieniędzy

Jak widzimy – sposobów na zarabianie na blogu jest wiele, możemy korzystać z jednego sposobu a czasami nawet z kilku jednocześnie.
Ważne jest, aby pisać ciekawe teksty na dany temat i mieć szerokie grono czytelników.

Redakcja atomtrefl.pl

AtomTrefl.pl to dynamiczna strona internetowa poświęcona szeroko pojętej tematyce związanej z atomem i technologią jądrową. Zawiera bogate źródło informacji, artykułów i aktualności, które służą zarówno edukacji, jak i dostarczaniu bieżących wiadomości z branży. Strona ta jest znakomitym zasobem dla studentów, badaczy i wszystkich zainteresowanych tematyką energii atomowej, oferując zarówno dogłębną wiedzę, jak i najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie.