Dom

Włosy anielskie – tradycyjna ozdoba choinkowa, czyli błyszcząca lameta

Przed osobami, które zabierają się za coroczne przystrajanie choinki na święta, otwiera się coraz większy wybór wymyślnych dekoracji. Producenci specjalnie dla nich produkują nowe, zaskakujące i kolorowe bombki, zawieszki i lampki. Warto uwzględnić nowości na swoim drzewku, ale nie ma co zapominać także o klasykach. Ozdoby świąteczne, które doceniały już nasze babcie, znakomicie sprawdzą się także na współczesnej choince.

Włosy anielskie

Włosy anielskie, zwane niekiedy lametą, są właśnie takim tradycyjnym ozdobnikiem. Składają się z wiązki cienkich, wiotkich drucików, które luźno narzuca się na bożonarodzeniowe drzewko. Występują zwykle w jednym z trzech kolorów: białym, srebrnym lub złotym. Leżąc na gałązkach, lameta lekko powiewa i faluje, reagując na delikatny ruch powietrza w pomieszczeniu.

Srebrne i białe anielskie włosy pasują do każdego drzewka, a zawieszone wśród bombek i podświetlone kolorowymi lampkami połyskują w różnobarwnym świetle. W słoneczny dzień promienie słońca dochodzące do choinki zza okien również odbijają się w lamecie zapewniając ciekawą grę światła. Z kolei złote włosy anielskie najlepiej wyglądają na mniejszej, eleganckiej jodełce w otoczeniu złocistych bombek.

Trwała dekoracja

Lameta stanowi niezwykle trwałą i solidną, a przy tym delikatną dekorację choinkową. Zarzucając ją na bożonarodzeniowe drzewko trzeba tylko zwrócić uwagę, aby te ozdoby świąteczne nie stykały się z kablami od lampek, gdyż mogą przewodzić prąd i spowodować spięcie elektryczne. Ubierając w tym roku choinkę na Wigilię warto zwrócić uwagę na błyszczącą, klasyczną ozdobę – anielskie włosy.

scandiloft.pl

Redakcja atomtrefl.pl

AtomTrefl.pl to dynamiczna strona internetowa poświęcona szeroko pojętej tematyce związanej z atomem i technologią jądrową. Zawiera bogate źródło informacji, artykułów i aktualności, które służą zarówno edukacji, jak i dostarczaniu bieżących wiadomości z branży. Strona ta jest znakomitym zasobem dla studentów, badaczy i wszystkich zainteresowanych tematyką energii atomowej, oferując zarówno dogłębną wiedzę, jak i najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie.