Włosy anielskie – tradycyjna ozdoba choinkowa, czyli błyszcząca lameta

0
887

Przed osobami, które zabierają się za coroczne przystrajanie choinki na święta, otwiera się coraz większy wybór wymyślnych dekoracji. Producenci specjalnie dla nich produkują nowe, zaskakujące i kolorowe bombki, zawieszki i lampki. Warto uwzględnić nowości na swoim drzewku, ale nie ma co zapominać także o klasykach. Ozdoby świąteczne, które doceniały już nasze babcie, znakomicie sprawdzą się także na współczesnej choince.

Włosy anielskie

Włosy anielskie, zwane niekiedy lametą, są właśnie takim tradycyjnym ozdobnikiem. Składają się z wiązki cienkich, wiotkich drucików, które luźno narzuca się na bożonarodzeniowe drzewko. Występują zwykle w jednym z trzech kolorów: białym, srebrnym lub złotym. Leżąc na gałązkach, lameta lekko powiewa i faluje, reagując na delikatny ruch powietrza w pomieszczeniu.

Srebrne i białe anielskie włosy pasują do każdego drzewka, a zawieszone wśród bombek i podświetlone kolorowymi lampkami połyskują w różnobarwnym świetle. W słoneczny dzień promienie słońca dochodzące do choinki zza okien również odbijają się w lamecie zapewniając ciekawą grę światła. Z kolei złote włosy anielskie najlepiej wyglądają na mniejszej, eleganckiej jodełce w otoczeniu złocistych bombek.

Trwała dekoracja

Lameta stanowi niezwykle trwałą i solidną, a przy tym delikatną dekorację choinkową. Zarzucając ją na bożonarodzeniowe drzewko trzeba tylko zwrócić uwagę, aby te ozdoby świąteczne nie stykały się z kablami od lampek, gdyż mogą przewodzić prąd i spowodować spięcie elektryczne. Ubierając w tym roku choinkę na Wigilię warto zwrócić uwagę na błyszczącą, klasyczną ozdobę – anielskie włosy.

scandiloft.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here