Dom

Wnętrza w stylu shabby chic

Wnętrza w stylu shabby chic mają wielu zwolenników, co nie powinno dziwić. Styl shabby chic to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie romantyczną atmosferę oraz te wnętrza, w których można poczuć klimat dawnych czasów.

Kolory we wnętrzu

Aranżacja wnętrz w stylu shabby chic to przede wszystkim umiejętne wykorzystanie kolorów oraz starych mebli. Im bardziej „przechodzone” i „sfatygowane” będą meble, tym lepiej. We wnętrzach urządzonych w tym stylu, rolę bardzo ważną odgrywa też biel. Bielone meble z przetarciami, przez które widać słoje drewna, to jedna z najbardziej charakterystycznych cech tego sposobu urządzania wnętrz. Inne kolory, które pojawiają się w takich wnętrzach, to pudrowy róż oraz kremowa biel. Dobrym rozwiązaniem w takich pomieszczeniach stają się też pastelowe błękity i zielenie, dla których świetnym uzupełnieniem stają się dodatki w mocniejszych kolorach, np. grafitowe lub brązowe.

Dodatki we wnętrzu

W dekoracji wnętrza urządzonego w stylu shabby chic nie brak koronek oraz serwetek, najlepiej takich samodzielnie zrobionych na szydełku. Ceramiczne doniczki, kwiaty – oto kolejne dodatki, dzięki którym aranżacje wnętrz w stylu shabby chic staną się ciekawsze. Dla tych, którzy cenią sobie romantyczną i sielską atmosferę, styl ten może się okazać ciekawym sposobem urządzenia wnętrza. W taki sposób można urządzić i salon, i sypialnię, postarzane meble świetnie sprawdzą się też w łazience oraz w kuchni. We wszystkich tych pomieszczeniach jasne meble z drewna, połączone z ręcznie robionymi serwetkami i kwiatami, sprawdzą się doskonale.

https://artdecoprojekt.pl/

Redakcja atomtrefl.pl

AtomTrefl.pl to dynamiczna strona internetowa poświęcona szeroko pojętej tematyce związanej z atomem i technologią jądrową. Zawiera bogate źródło informacji, artykułów i aktualności, które służą zarówno edukacji, jak i dostarczaniu bieżących wiadomości z branży. Strona ta jest znakomitym zasobem dla studentów, badaczy i wszystkich zainteresowanych tematyką energii atomowej, oferując zarówno dogłębną wiedzę, jak i najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie.