Rozwój Osobisty

Masowanie twarzy – jakie przynosi korzyści i dlaczego warto?

Masaż twarzy, zarówno ten wykonywany w domu, jak i w gabinecie specjalisty, jest w stanie przynieść sporo korzyści skórze. Jest to zabieg relaksujący i odprężający, ponadto pozwalający poprawić kondycję skóry twarzy, która wraz z upływem czasu traci na swojej jędrności czy gładkości. 

Jakie efekty dają regularne masaże twarzy? Kiedy warto się na nie zdecydować i czy istnieją przeciwwskazania?

Jak starzeje się skóra twarzy?

Już około 25-30 roku życia skóra twarzy zaczyna się starzeć. Znacząco zmniejsza się liczba włókien elastyny i kolagenu, ponadto rozszerzają się naczynia krwionośne. Zewnętrznie jest to widoczne w postaci pojawiających się zmarszczek, bruzd, a do tego coraz liczniejszych pękających naczynek. Początkowo zmiany te nie są bardzo zauważalne. Wiele zależy bowiem od genetyki, ale i wpływu czynników zewnętrznych. 

Z czasem jednak zmiany się pogłębiają. Pierwsze zmarszczki mimiczne, „kurze łapki” wokół oczu czy w okolicy nosa i ust wielu paniom dodają wręcz uroku. Czynią je wizualnie dojrzalszymi. Te niewielkie zmiany dla kobiet bywają jednak trudne do zaakceptowania, bo z każdym rokiem się pogłębiają. Wpływ na to ma właśnie ograniczona produkcja kolagenu i elastyny. Niekorzystne zmiany pogłębiają się w wyniku niewłaściwej diety, niezdrowego stylu życia, a także kontaktu z niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Skóra, poza zmarszczkami, zaczyna się mierzyć z wiotczeniem, starzeniem i utratą jędrności. 

Widoczne efekty odmłodzenia dzięki regularnym masażom

Procesów starzenia się skóry nie można zatrzymać ani ich cofnąć, można jednak je spowolnić. Co najważniejsze jednak, skóra twarzy przez długi czas może wyglądać na promienną, jędrną i gładką. Wystarczy podejmować regularne zabiegi masowania twarzy. Można je przeprowadzać samodzielnie, za pomocą dostępnych w sklepach kosmetycznych rozmaitych akcesoriów. Jeszcze lepszym pomysłem jest skorzystanie z usług w gabinecie kosmetycznym. Doświadczonych masażystów można znaleźć poprzez wyszukiwarkę https://gabinetymasazu.pl/

Oddając się w ręce wykwalifikowanego masażysty, można być pewnym bezpiecznie i efektywnie przeprowadzonego zabiegu. Ponadto to po prostu czas na relaks, tylko dla siebie – maksymalne odprężenie i oderwanie się od codzienności. 

Zalety masażu twarzy

Masaż twarzy wpływa na poprawę owalu twarzy, odzyskanie blasku i witalności. Skóra staje się jędrniejsza i gładsza, a płytkie zmarszczki czy bruzdy znacznie mniej widoczne. Masowanie bowiem wzmaga produkcję kolagenu i elastyny. 

Podczas masażu usuwane są zbędne produkty przemiany materii i toksyny, które gromadzą się w organizmie, a zarazem również w skórze twarzy. Złuszczony zostaje martwy naskórek. Skóra staje się przygotowana do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Można ponadto liczyć na skuteczne wnikanie składników pochodzących ze stosowanych produktów kosmetycznych. 

Tak jak całe ciało regularnie poddawane masażom zyskuje na niwelowaniu napięcia mięśni, dolegliwości bólowych czy odprężeniu, tak i kondycja skóry twarzy widocznie się poprawia dzięki takim zabiegom. 

Materiał zewnętrzny

Redakcja atomtrefl.pl

AtomTrefl.pl to dynamiczna strona internetowa poświęcona szeroko pojętej tematyce związanej z atomem i technologią jądrową. Zawiera bogate źródło informacji, artykułów i aktualności, które służą zarówno edukacji, jak i dostarczaniu bieżących wiadomości z branży. Strona ta jest znakomitym zasobem dla studentów, badaczy i wszystkich zainteresowanych tematyką energii atomowej, oferując zarówno dogłębną wiedzę, jak i najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie.