Hobby

Fototapety i plakaty do salonu – czy to dobry pomysł?

Salon jest miejscem, gdzie spędzamy sporo czasu – to tutaj chcemy się zrelaksować po ciężkim dniu. Powinno być to miejsce urządzone tak, żebyśmy czuli się w nim maksymalnie komfortowo. Jednocześnie chcielibyśmy nie wydać majątku na dekoracje na ścianę. Dlatego idealnym rozwiązaniem będą fototapety do salonu. 

Fototapety do salonu na ścianę

Fototapety do salonu na ścianę to dobry pomysł na odświeżenie wnętrza i nadanie mu niepowtarzalnego charakteru. Na rynku można znaleźć fototapety w najróżniejszych wzorach – zwierzęta, rośliny, figury geometryczne, napisy, zdjęcia miast, dzieci, fototapety w stylu glamour… Wybór jest naprawdę ogromny!

Fototapety samoprzylepne do salonu

Fototapety samoprzylepne do salonu są łatwym i niedrogim sposobem na odświeżenie wnętrza lub podarowania nowego życia starym meblom. Montaż tapet samoprzylepnych nie wymaga specjalnych narzędzi. Jedyne, co trzeba zrobić, to zdjąć folię ochronną i umieścić tapetę w wybranym miejscu. Taka tapeta jest łatwa do usunięcia, więc nie musimy się martwić, jeśli za pierwszym razem nakleimy ją krzywo. Zobacz więcej: https://www.bimago.pl/fototapety/do-pokoju/salon.html.

Plakaty do salonu

Innym dobrym pomysłem na niedrogie urządzenie salonu są plakaty. Nie mowa tu o papierowych kartkach, które z biegiem czasu niszczeją i nadają się jedynie do wyrzucenia. Obecnie stosowana technologia sprawia, że plakat do salonu cechują się wysoką jakością. Ponadto, są tanie i praktyczne. Mogą być powieszone na sznurku bądź oprawione w antyramę i umieszczone na ścianie tak jak zdjęcia w ramkach. Plakaty do salonu są też łatwe w czyszczeniu – jedyne, czego potrzebują, to regularne przecieranie ich z kurzu. Pomocny w tym będzie pędzelek do kurzu. Natomiast plakat do salonu oprawiony w antyramę czyści się zwykłą ściereczką. Podobnie jak w przypadku fototapet, mamy do wyboru mnóstwo wzorów – zwierzęta, mapę świata, napisy, portrety, rośliny i wiele innych… Jedyny minus plakatów do salonu jest taki, że nie są tak trwałe, jak fototapety. Plakaty do salonu muszą być umiejscowione na takiej wysokości, żeby dzieci lub zwierzęta ich nie zniszczyły. Dobrze jest też wybrać plakat oprawiony w antyramę – dzięki temu dłużej posłuży.  Zajrzyj tutaj po więcej pomysłów.

plakaty do salonu

Fototapety czy plakaty do salonu?

Pojawia się pytanie: czy zdecydować się na fototapety do salonu, czy na plakaty? Obydwie formy mają sporo zalet. Nie wymagają specjalistycznego sprzętu do zamontowania – nie musimy też angażować fachowców, żeby przykleić fototapetę lub powiesić plakat. I fototapety, i plakaty do salonu dostępne są w przeróżnych motywach – roślinnych, geometrycznych, ze zwierzętami, mapą świata, glamour… Nieco więcej opcji daje plakat – można go dostać w postaci portretu, gładkiego tła z napisem, ale też z motywami kwiatów, zwierząt, pejzaży, abstrakcji… Fototapeta zajmuje więcej przestrzeni, więc jeśli wolimy postawić na jeden charakterystyczny element, to warto zdecydować się na plakat do salonu. Jeżeli natomiast wolimy całkowicie odmienić wystrój pomieszczenia, fototapety sprawdzą się doskonale. Wszystko zależy od osobistych preferencji gospodarzy.

Redakcja atomtrefl.pl

AtomTrefl.pl to dynamiczna strona internetowa poświęcona szeroko pojętej tematyce związanej z atomem i technologią jądrową. Zawiera bogate źródło informacji, artykułów i aktualności, które służą zarówno edukacji, jak i dostarczaniu bieżących wiadomości z branży. Strona ta jest znakomitym zasobem dla studentów, badaczy i wszystkich zainteresowanych tematyką energii atomowej, oferując zarówno dogłębną wiedzę, jak i najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie.