Hobby

Drzemiące możliwości – zwiększenie mocy silnika

Nie każdy wie, że to, co fabrycznie może silnik, to jeszcze nie kres jego możliwości. Bez żadnych mechanicznych ingerencji można bowiem zwiększyć moc silnika. Jak? Bo proste.

Chiptuning

Dzięki chiptuningowi, czyli modyfikacji oprogramowania sterownika silnika. I to wszystko. Nic więcej. Ta prosta na pozór zdawałoby się modyfikacja może zdziałać cuda: sprawi, że samochód będzie szybszy, żwawszy, albo zacznie mniej palić. Dzięki modyfikowaniu oprogramowania sterownika silnika wszystko to jest możliwe. Jeśli ktoś chce poprawić osiągi swojego auta, zwiększyć moc silnika, to chiptuning to rozwiązanie dla niego. Nie należy jednak ulegać wrażeniu, że modyfikowanie oprogramowania sterownika silnika to taka prosta sprawa.

Zwiększenie mocy silnika

Aby skutecznie i bezpiecznie zwiększyć moc silnika, należy zrobić to z głową, a prawidłowy chiptuning powinien być poprzedzony drobiazgowymi testami i pomiarami, aby było wiadomo, jakie parametry pracy silnika można bezpiecznie zmienić i o ile można jeszcze zwiększyć moc silnika. Dlatego chiptuning powinien być wykonywany przez profesjonalistów naprawdę dobrze znających się na rzeczy.

www.carlift.pl

Redakcja atomtrefl.pl

AtomTrefl.pl to dynamiczna strona internetowa poświęcona szeroko pojętej tematyce związanej z atomem i technologią jądrową. Zawiera bogate źródło informacji, artykułów i aktualności, które służą zarówno edukacji, jak i dostarczaniu bieżących wiadomości z branży. Strona ta jest znakomitym zasobem dla studentów, badaczy i wszystkich zainteresowanych tematyką energii atomowej, oferując zarówno dogłębną wiedzę, jak i najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie.