Zakupy

Dobry kurier – jak wybrać?

Każdy, kto często wysyła paczki chciałby mieć sprawdzoną firmę kurierską. Choć firm kurierskich działa w Polsce bardzo dużo to tylko niektóre są godne polecenia. Wydawać by się mogło, że kurier powinien być przede wszystkim tani. W praktyce okazuje się jednak, że na to czy będziemy zadowoleni wpływa dużo więcej czynników.

Dobry kurier

Gdy wysyłamy paczki często szukamy kuriera przede wszystkim blisko domu czy firmy. Niestety nie wszystkie firmy kurierskie mają dużo punktów nadawczych. Co prawda istnieje także możliwość zamawiania kuriera do domu, który odbierze paczkę, jednak trwa to długo i zwykle musimy na niego czekać, co blokuje nas w innych działaniach. Jeśli chodzi o ceny to tam gdzie jest duża konkurencja firm kurierskich są one bardzo podobne. Firmy różnią się jedynie nastawieniem na konkretną grupę klientów: jedni mają niskie ceny na paczki do kilograma a inni stawiają na ciężkie paczki o wadze do 30 kg.

Odpowiednia obsługa

O naszym zadowoleniu z kuriera decyduje także sposób w jaki jesteśmy obsługiwani. Punkt nadawczy powinien mieć długie godziny otwarcie a paczki wysyłać o określonej porze. Wiele zależy też od solidności osób wprowadzających dane, bo jeśli pracownik się pomyli to potem my zapłacimy za zwrot paczki. Wysyłając paczki u brokera musimy być czujni. Takie firmy zwykle stawiają na niską cenę i wysyłają paczki za pośrednictwem niesolidnych partnerów.

www.swoimidrogami.pl

Redakcja atomtrefl.pl

AtomTrefl.pl to dynamiczna strona internetowa poświęcona szeroko pojętej tematyce związanej z atomem i technologią jądrową. Zawiera bogate źródło informacji, artykułów i aktualności, które służą zarówno edukacji, jak i dostarczaniu bieżących wiadomości z branży. Strona ta jest znakomitym zasobem dla studentów, badaczy i wszystkich zainteresowanych tematyką energii atomowej, oferując zarówno dogłębną wiedzę, jak i najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie.