DomZakupy

Czysto w domu – sposoby na kurz

Czy istnieje jakiś złoty „środek”, który sprawi, że kurz będzie utrzymywał się z daleka od naszego domu? Oczywiście, że nie. Żyjemy w czasach, kiedy wokoło mamy do czynienia z najróżniejszymi wynalazkami technologicznymi. Jednak do tej pory nikt nie wymyślił nic takiego, dzięki czemu można by utrzymać dom bez kurzu. Można jedynie znaleźć sposoby na kurz, dzięki którym nasz dom będzie czysty do momentu…aż na nowo nazbiera się w nim kurz. Rodzice bardzo często mówią, że w momencie posiadania dzieci nie można mówić o porządku.

Dlaczego? Ponieważ to małe pociechy w dużej mierze brudzą i nanoszą właśnie kurz. Skąd? A to z przedszkola, ze szkoły, nawet z podwórka – z najróżniejszych miejsc, gdzie były. Jedynie co można zrobić w takich wypadkach to sprzątać. Jednak, żeby nie było – dziecko również powinno nauczyć się porządku od samego początku, kiedy tylko to będzie możliwe. Nawet dwulatkowi, który może dużo rzeczy nie rozumie, można wręczyć szmatkę do kurzu. Nie będzie to idealne sprzątanie, ale pamiętajcie – robimy już podstawy do tego, żeby nasza pociecha w przyszłości nauczyła się porządnie sprzątać.

Z czasem przekonamy się, że już nawet trzylatek będzie doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że należy wytrzeć kurz ze swoich zabawek. Warto więc zaangażować pociechy do wspólnego sprzątania. Już na pewno, kiedy dziecko będzie miało swój pokój. W takich wypadkach dziecko nie musi sprzątać całego swojego królestwa. Jak najbardziej wskazana jest pomoc rodzica. Jednak, razem z upływającym czasem, dziecko będące już w czwartej, piątej klasie szkoły podstawowej powinno być nauczone, że każdy sprząta swój pokój. Rodzice swój,a on całe swoje królestwo. Przy tej okazji dziecko może nauczyć się, że nie warto jednak tak mocno nabałaganić, ponieważ i tak ono będzie musiało je posprzątać.

A jakie można znaleźć sposoby na kurz w pozostałej części do domu? Może to być szmatka do kurzu lub też mokre chusteczki, dzięki którym sprzątanie będzie równie dobre. Przy czym szmatki do kurzu są wielokrotnego użytku, nawilżane chusteczki od razu lądują w koszu. Każdy jednak wybiera najlepszy sposób na posprzątanie.

Można pomyśleć również o specjalnej szczotce do kurzu, którzy doskonale kojarzą, ponieważ jest na ogół wielokolorowa na długiej rączce |(chociaż zdarzają się szczotki w jednym kolorze), dzięki czemu z powodzeniem można ściągnąć kurz z samych szaf lub nawet pajęczyny z sufitu. Nie ma idealnego sposobu na to, aby posprzątać raz a dobrze cały kurz ze swoich mebli i innych zakamarków.

Redakcja atomtrefl.pl

AtomTrefl.pl to dynamiczna strona internetowa poświęcona szeroko pojętej tematyce związanej z atomem i technologią jądrową. Zawiera bogate źródło informacji, artykułów i aktualności, które służą zarówno edukacji, jak i dostarczaniu bieżących wiadomości z branży. Strona ta jest znakomitym zasobem dla studentów, badaczy i wszystkich zainteresowanych tematyką energii atomowej, oferując zarówno dogłębną wiedzę, jak i najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie.