BiznesRozwój Osobisty

Konto dla młodych

Po ukończeniu osiemnastego roku życia na pewno chciałbyś poczuć się bardziej dorośle. Nie chcesz, by inni traktowali cię jak dziecko. Być może nawet podjąłeś się już swojej pierwszej pracy, dlatego uważasz, że potrzebne ci jest konto dla młodych. Zamierzasz zbierać drobne kwoty i je odkładać, by realizować własne marzenia, czyli np. w późniejszym czasie wyjechać na wakacje lub kupić sobie pierwszy samochód. Takie konto na pewno ci się przyda i zdecydowanie powinieneś utworzyć je właśnie teraz. A jak masz je wybrać? Które z proponowanych przez banki kont będzie dla ciebie najlepsze?

Być może nawet nie zdawałeś sobie sprawy z tego, że tak naprawdę konto przeznaczone dla młodych osób mogłeś założyć już kilka lat temu. Według prawa jest ono dedykowane nastolatkom, którzy ukończyli osiemnasty rok życia. Od tego wieku masz możliwość utworzenia dla siebie konta osobistego, a nawet tego oszczędnościowego, by odkładać na nim chociażby te najdrobniejsze kwoty i powoli uczyć się samodzielności. Takie konto naprawdę warto mieć. Działa ono niemalże dokładnie tak samo jak konta użytkowane przez osoby starsze. Dzięki niemu możesz wykonywać przelewy do innych osób, płacić kartą za zakupy, korzystać z bankowości mobilnej czy dokonywać wpłat bezpośrednio na konto. Usług jest naprawdę wiele, dlatego najlepiej by było, abyś sam się im dokładnie przyjrzał. Dowiesz się w ten sposób, co takiego rzeczywiście zaoferuje ci konto dla młodych.

A co musisz zrobić, aby stworzyć takie konto? Najpierw oczywiście powinieneś poszukać go wśród ofert banków lub instytucji pozabankowych. Nie spiesz się. Na spokojnie przejrzyj propozycje różnych punktów bankowych. Jeżeli jesteś zupełnie zielony w tym temacie, poproś o pomoc rodziców lub opiekunów – oni na pewno podpowiedzą ci, jaki typ konta byłby dla ciebie odpowiedni. Możesz również zaufać samym Internautom. Na wielu stronach internetowych powstały już specjalne rankingi kont dla młodych, które zebrały na ich temat mnóstwo informacji, dzięki czemu są w stanie skutecznie ci doradzić. A następnie musisz już tylko udać się do wybranego banku, by otworzyć swoje pierwsze konto dla młodych. Załatwienie wszystkich procedur trwa zwykle maksymalnie kilkanaście minut. Już po tym czasie będziesz mógł cieszyć się swoim pierwszym kontem osobistym.

Konta dla młodych uczą nastolatków samodzielności. Pozwalają im sprawować władzę nad własnymi finansami. Każdy nastolatek powinien w pewnym momencie przejść taką małą szkołę życia. Konta dla młodych zdecydowanie mają same zalety.

Redakcja atomtrefl.pl

AtomTrefl.pl to dynamiczna strona internetowa poświęcona szeroko pojętej tematyce związanej z atomem i technologią jądrową. Zawiera bogate źródło informacji, artykułów i aktualności, które służą zarówno edukacji, jak i dostarczaniu bieżących wiadomości z branży. Strona ta jest znakomitym zasobem dla studentów, badaczy i wszystkich zainteresowanych tematyką energii atomowej, oferując zarówno dogłębną wiedzę, jak i najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie.