HobbyZdrowie

Jak zwalczyć cellulit?

Niemalże każda kobieta na tym świecie ma problemy z cellulitem. Panie wprost go nie znoszą i robią wszystko, by tylko się go pozbyć i jakimś cudem wygładzić swoją pofałdowaną skórę. Cellulit, potocznie nazywany pomarańczową skórką, może mieć różne przyczyny, ale wbrew pozorom można się go pozbyć. W przeciwieństwie do rozstępów nie jest on trwałym defektem skórnym. Przy pomocy odpowiedniej pielęgnacji staje się niemalże niewidoczny, a czasem nawet całkowicie znika z ciała.

W każdej drogerii można znaleźć przeróżne kosmetyki na cellulit, ale zanim jakakolwiek kobieta po nie sięgnie, powinna zająć się czymś innym – swoją dietą. Sposób żywienia ma ogromny wpływ na wygląd zewnętrzny. Nawet najlepsza pielęgnacja, skomponowana z najdroższych preparatów kosmetycznych, okaże się mało skuteczna, jeżeli dieta nie zostanie właściwie ułożona. A często na pojawienie się cellulitu wpływ ma nieracjonalne żywienie. Co zatem należy jeść, a czego unikać, by pozbyć się pomarańczowej skórki? Najważniejsze w tej kwestii jest picie wody. Jeden litr na pewno nie wystarczy – codziennie należy spożywać przynajmniej dwa, a nawet do trzech litrów tego najzdrowszego płynu. Cudownie oczyszcza on organizm od środka i usuwa z niego nagromadzone toksyny. Dba przy okazji o wygląd skóry i efektywnie ją wygładza, minimalizując widoczność cellulitu.

Kosmetyki mogą pomóc, jednakże lepszym sposobem na pomarańczową skórkę jest po prostu aktywność fizyczna. Nawet jej rodzaj nie ma większego znaczenia. Ważne jest tylko to, by ruszać się regularnie. Lepiej codziennie spacerować przez pół godziny, aniżeli udać się na siłownię raz na dwa tygodnie. Ruch powinien stać się nawykiem. Każda aktywność fizyczna wspaniale pobudza ciało do pracy i sprawia, że prezentuje się ono znacznie lepiej. Skóra się napina i staje się jędrniejsza. Wraz z upływem czasu cellulit znika, a ciało pięknie się wygładza. W tym momencie można też zmaksymalizować osiągnięte efekty, sięgając po kosmetyki na cellulit. Nie muszą być one bardzo drogie. Wspaniałe rezultaty daje m.in. peeling kawowy, który można przygotować sobie samodzielnie – wystarczy wymieszać fusy z kawy z ulubionym żelem pod prysznic. Taką papkę trzeba nałożyć na skórę, wymasować ją i spłukać obficie wodą.

Czasami też pewne defekty urody warto po prostu zaakceptować. Cellulit potrafi być tak dogłębny i złożony, że nawet zmiana diety, pielęgnacji i aktywności fizycznej mogą sobie z nim nie poradzić. W takim przypadku warto nauczyć się kochać własne ciało z jego wszelkimi niedoskonałościami.

Redakcja atomtrefl.pl

AtomTrefl.pl to dynamiczna strona internetowa poświęcona szeroko pojętej tematyce związanej z atomem i technologią jądrową. Zawiera bogate źródło informacji, artykułów i aktualności, które służą zarówno edukacji, jak i dostarczaniu bieżących wiadomości z branży. Strona ta jest znakomitym zasobem dla studentów, badaczy i wszystkich zainteresowanych tematyką energii atomowej, oferując zarówno dogłębną wiedzę, jak i najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie.