Zdrowie

Kilka sposobów na zdrowe i piękne paznokcie

Każda z nas chciałaby być posiadaczką mocnych i zdrowych paznokci. Jednak natura nie obdarzyła wszystkich nas jednakowo i niestety część boryka się ze słabymi i łamliwymi paznokciami. Co możemy zrobić, by temu zaradzić? Tych kilka niezawodnych sposobów, stosowanych systematycznie wzmocni płytkę i sprawi, że dłonie będą się pięknie prezentować.

Zdrowa dieta

Aby paznokcie stały się Twoja wizytówką, zadbaj o witaminy od środka. Oprócz tych, stosowanych bezpośrednio na płytkę, wprowadź więcej witamin do organizmu. Witamina A, E to podstawa w diecie. Warto również zastosować suplementy z dodatkiem skrzypu polnego. Ma zbawienne działanie nie tylko na paznokcie, ale i na włosy. Co w takim razie jeść, aby wzmocnić płytkę? Należy dostarczyć odpowiednią ilość białka, czyli ryby, mięso, żółtka, jarmuż, orzechy, brokuły. Niezbędny jest też magnez, wapń i żelazo. Wszelkie kasze, kakao, gorzka czekolada, mleko, jogurty, sery twarogowe, natka pietruszki, szpinak, czerwone mięso, czy pełnoziarniste pieczywo. Ważną funkcję pełni również cynk. Ten znajdziemy w ciemnym pieczywie, żółtych serach, ryżu i w wątrobie.

Sposoby babci

One zawsze się sprawdzają. Suplementy i preparaty z apteki owszem, ale można się wspomóc w walce o zdrowe i piękne paznokcie. Każda z nas zapewne słyszała o kąpieli w oliwie. To jeden z najstarszych sposobów na mocne paznokcie. Wystarczy podgrzać oliwę i moczyć palce przez 15 min. Zabieg taki wykonaj choć raz w tygodniu, nie zaszkodzi dwa. Jeśli do kąpieli oliwnej dodasz cytrynę, mikstura dodatkowo wybieli żółte plamy. Podobne działanie ma żelatyna. Łyżeczkę proszku należy rozpuścić w szklance letniej wody i po kilku minutach podgrzać. W tym wypadku kąpiel powinna trwać 10 min. Aby zabieg przyniósł efekty, trzeba powtarzać go co kilka dni przez 3 tygodnie. Kolejnym sposobem jest smarowanie płytki gotową witaminą A+E. Kapsułki kupisz w każdej aptece. Nie zaszkodzi, jeśli będziesz smarować paznokcie codziennie. Nasze babcie stosowały na paznokcie czosnek. Warto spróbować i ocenić efekt. Wystarczy kilka ząbków rozgnieść i nałożyć na płytkę. Po 5 – u minutach zmyć i wmasować witaminę A+E z kapsułki.

Sposoby te świetnie działają na paznokcie i sprawdzają się od lat. W aptekach jest mnóstwo preparatów na piękne i zdrowe paznokcie. Możesz oczywiście skorzystać z gotowych. Jednak nic nie zaszkodzi, jeśli wspomożesz się czymś więcej.

Pamiętaj również, że palenie papierosów ma bardzo niekorzystny wpływ na płytkę. Palce robią się żółte i nieestetyczne. Jeśli obgryzasz paznokcie, wylecz ten nawyk. Jeśli nie dajesz sobie z tym rady, w aptece kup specjalny preparat. Jego gorzki smak skutecznie Cię wyleczy. Kilka prostych zabiegów i znowu będziesz mieć zdrowe i piękne paznokcie.

AlterMag

Redakcja atomtrefl.pl

AtomTrefl.pl to dynamiczna strona internetowa poświęcona szeroko pojętej tematyce związanej z atomem i technologią jądrową. Zawiera bogate źródło informacji, artykułów i aktualności, które służą zarówno edukacji, jak i dostarczaniu bieżących wiadomości z branży. Strona ta jest znakomitym zasobem dla studentów, badaczy i wszystkich zainteresowanych tematyką energii atomowej, oferując zarówno dogłębną wiedzę, jak i najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie.