Zdrowie

Jak dobrać zegarek męski do stylizacji?

Analogowy, cyfrowy, sportowy, klasyczny, z bransoletą lub skórzanym paskiem… Zegarek to kropka nad „i” każdej męskiej stylizacji. Świadczy o guście właściciela, a niejednokrotnie pokazuje też jego status materialny. Dla dbającego o styl mężczyzny jest równie ważny jak perfumy. Zastanawiasz się, jak dobrać model odpowiedni do stroju? Podpowiadamy.

Z tekstu dowiesz się:

  • Ile zegarków powinien mieć stylowy mężczyzna i jaki nosić do garnituru?
  • Jakie zegarki wybierać na co dzień?
  • Jakie funkcje można znaleźć w zegarkach sportowych?
  • Jak łączyć zegarek męski z innymi elementami stroju?

Zegarki męskie do garnituru 

Niektórzy styliści twierdzą, że mężczyzna powinien mieć przynajmniej trzy zegarki. Tyle potrzeba do różnych codziennych sytuacji wymagających odmiennych typów stroju. Zacznijmy od wyjątkowych okazji lub po prostu biznesowego stroju formalnego. Męskie zegarki garniturowe to modele o delikatnej kopercie (dla niewtajemniczonych w zegarkową terminologię – koperta to zewnętrzna obudowa chroniąca tarczę i mechanizm) i ze skórzanym paskiem. 

Zegarek do garnituru powinien być dość delikatny i płaski, tak aby swobodnie zmieścił się pod mankietem koszuli. Do eleganckich stylizacji wybieraj zawsze zegarek analogowy, ze wskazówkami. Jeśli masz wrażenie, że klasyczne wzornictwo Cię ogranicza, możesz zaszaleć z oryginalnym designem cyferblatu. Zegarki męskie mają też różne kształty kopert: kwadratowe, okrągłe, prostokątne i niestandardowe, np. sześciokątne, ośmiokątne czy cushion (kształt przypominający poduszkę).

Zegarki męskie casualowe

Swobodniejszy strój oznacza też luźniejsze zasady doboru zegarka. Zegarki męskie, które sprawdzą się na co dzień, to modele o wyraźnych, kontrastowych cyferblatach, grubszych kopertach i większych tarczach. W parze z rozmiarem idzie zwykle większa liczba funkcji, np. budzik czy chronograf. Casualowe zegarki męskie można podsumować w trzech słowach: czytelne, wygodne i niezobowiązujące.

Wybierając zegarek męski, który będziesz nosić w sytuacjach codziennych, masz też większe pole do popisu, jeśli chodzi o materiał, z jakiego jest wykonany pasek. Oprócz skórzanej klasyki na rynku są dostępne np. modele z bransoletami z różnych metali, a także paski z gumy, tkaniny czy nylonu.

Męskie zegarki do zadań specjalnych – stylowy gadżet i elektroniczna zabawka 

Na co dzień ubierasz się na sportowo? A może trenujesz wymagającą dyscyplinę i od zegarka oczekujesz wodoszczelności lub odporności na wstrząsy i uderzenia? Dobrym wyborem w takich sytuacjach będą męskie zegarki sportowe. To modele masywne, wypukłe, z wyświetlaczem cyfrowym, wykonane z wytrzymałych materiałów, takich jak tytan czy stal szlachetna. Paski są najczęściej silikonowe, kauczukowe lub z tworzyw sztucznych.

Wewnątrz znajdziesz całą paletę funkcji, takich jak stoper, krokomierz, GPS, kompas, wysokościomierz, a nawet monitor pracy serca – z takim wyposażeniem wyprawa nawet w najtrudniejsze warunki to pestka. Powstrzymaj natomiast pokusę zakładania takiego zegarka do garnituru – popsułoby to całą stylizację i efekt, jaki chcesz osiągnąć strojem. 

Zegarek męski – jak dobrać go do stroju?

Dopasowując zegarek męski do stylizacji na dany dzień, zwróć uwagę nie tylko na charakter stroju, ale i na dominujące barwy. W ubiorach formalnych kolor paska zegarka powinien odpowiadać innym skórzanym elementom zestawu, takim jak buty, pasek czy teczka. Jeżeli nosisz spinki do mankietów i krawata lub inną biżuterię, pamiętaj, by nie łączyć zegarka o srebrnej kopercie ze złotem i na odwrót. Ta sama zasada dotyczy klamry w pasku, pióra czy papierośnicy. 

Chciałbyś wybrać tylko jeden model zegarka i nie musisz ubierać się bardzo elegancko? Do strojów formalnych, smart casual i niezobowiązujących praktyczne będzie połączenie srebrnego koloru koperty z czarnym paskiem. Nad brązowym warto się natomiast zastanowić, gdy w Twojej szafie przeważają ciepłe barwy: brązy, beże, pomarańcze i ciepłe zielenie. 

Gdzie kupić zegarek męski? Na tej stronie znajdziesz duży wybór modeli odpowiednich do wszystkich rodzajów stylizacji. 

Redakcja atomtrefl.pl

AtomTrefl.pl to dynamiczna strona internetowa poświęcona szeroko pojętej tematyce związanej z atomem i technologią jądrową. Zawiera bogate źródło informacji, artykułów i aktualności, które służą zarówno edukacji, jak i dostarczaniu bieżących wiadomości z branży. Strona ta jest znakomitym zasobem dla studentów, badaczy i wszystkich zainteresowanych tematyką energii atomowej, oferując zarówno dogłębną wiedzę, jak i najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie.