Hobby

Czy w zdrowym odżywianiu jest miejsce na używki?

Wszyscy zaczęliśmy mieć spore tendencje do coraz częstszego i śmielszego sięgania po używki. Nawet jeśli niektóre z nich są w teorii nielegalne, to jednak i tak dość szybko uzyskujemy do nich dostęp, jeśli tylko tego chcemy. Nieraz nie uznajemy ich za nic złego. Na co dzień prowadzimy zdrowe odżywianie, ale po prostu kilka razy w ciągu tygodnia zdarza nam się sięgnąć po jakąś umilającą czas substancje, by się odprężyć i szybciej zregenerować. Czy jednak aby na pewno tego potrzebujemy? Czy używki rzeczywiście są dla nas dobre, jak to często się nam wydaje?

Używkami niemalże każdy z nas próbuje zrekompensować sobie pewne braki w życiu. Coraz chętniej po nie sięgamy. Relaksujemy się wieczorami po pracy z lampką wina, a czasem i cięższymi używkami, czyli chociażby marihuaną. A w używkach nie ma absolutnie niczego dobrego. Zdrowe odżywianie na pewno nie powinno się z nich składać. Oczywiście nic się nie stanie, jeżeli idąc na wesele do kolegi, pozwolimy sobie na kilka lampek wina albo napijemy się szampana podczas sylwestra czy towarzyskiego spotkania ze znajomymi, jednakże nie powinniśmy tego robić codziennie, bo jest to niestety prosta droga do uzależnienia. Używkami są również papierosy. A mimo iż moda na palenie minęła, to niestety z tym nałogiem wciąż walczy mnóstwo osób. Zastanówmy się nad nim. Teraz jest do wyboru wiele metod leczenia uzależnienia od papierosów. Możemy nawet skorzystać ze specjalnych tabletek bądź plastrów z nikotyną, które pozwalają stopniowo odzwyczajać się od palenia.

diety-fitness.pl

Redakcja atomtrefl.pl

AtomTrefl.pl to dynamiczna strona internetowa poświęcona szeroko pojętej tematyce związanej z atomem i technologią jądrową. Zawiera bogate źródło informacji, artykułów i aktualności, które służą zarówno edukacji, jak i dostarczaniu bieżących wiadomości z branży. Strona ta jest znakomitym zasobem dla studentów, badaczy i wszystkich zainteresowanych tematyką energii atomowej, oferując zarówno dogłębną wiedzę, jak i najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie.