Biznes

Twój e-pit – analiza rozliczenia za 2019 rok

Jesteśmy w trakcie trwania okresu rozliczeniowego za rok 2019. Już od 15 lutego czekają na nas wstępnie wypełnione deklaracje przez rząd. To bardzo duże ułatwienie sprawy, jednak sami wciąż mamy kilka rzeczy do wykonania. Szczególnie, jeśli potrzebujemy dodać ulgi, korekty i inne informacje. Z odpowiednią wiedzą i zapoznaniem się z najnowszymi przepisami regulującymi wypełnienie dodatkowych rubryk w e-picie nie będzie najmniejszym problemem.

Do kiedy możemy wypełnić pit online?

Tak jak już wspominaliśmy, e-pity czekają na nas od 15 lutego. Jednak w zależności od pracodawcy musimy poczekać na przesłanie do nas rozliczenia, aby móc potwierdzić swoje dane i dochody. Zaszły jednak pewne zmiany związane z panującą pandemią koronawirusa. W związku z zaistniałą trudną sytuacją został wydłużony termin składania deklaracji podatkowych. Pit online do tej pory można było złożyć do 30 kwietnia 2020 roku. Data ta została zmieniona na 1 czerwca 2020 roku. 

Twój e-pit – czy zostanie rozliczony po 30 kwietnia?

Należy zapoznać się z bardzo ważną informacją odnośnie zmienionej daty rozliczenia a usługą Twój e-pit. Mimo wszystko, jeśli nie rozliczyliśmy się wcześniej samodzielnie lub nie odrzuciliśmy przygotowanej deklaracji, dnia 30 kwietnia 2020 roku e-pity zostaną automatycznie rozliczone. Trzeba także wiedzieć, że wraz z wydłużeniem czasu na wypełnienie deklaracji podatkowej nie uległ wydłużeniu czas zwrotu podatku. Wciąż wynosi on 45 dni. 

E-pity – rozliczać samodzielnie czy nie?

Warto zastanowić się, czy automatyczne rozliczenie przez usługę Twój e-pit to dobre wyjście z sytuacji. W naszej opinii zdecydowanie lepiej i bezpieczniej jest chociażby samemu sprawdzić poprawność danych. Jeśli coś nie będzie się zgadzać, możemy poprawić błędne informacje. Unikniemy tym samym ponownego rozliczania i korekt z urzędu, które mogą nawet doprowadzić do naliczania odsetek. 

Jeśli rozliczymy się sami, mamy jeszcze większą kontrolę na d całym procesem. Możemy samodzielnie uzupełnić wszystkie dane i dodać ulgi. Aplikacja do wypełniania e-pitów pozwala na pełną kontrolę całej procedury. Jednocześnie wszystko jest bardzo instynktowne i proste w obsłudze. 

Jak dobrze rozliczyć e-pit?

Najlepiej zrobić to za pomocą sprawdzonego programu dostępnego w Internecie. Wybierając pewne źródło będziemy przekonani o jego poprawności i zgodności z wszelkimi normami prawnymi. Aplikacja wypełni wszelkie e-pity z uwzględnieniem ulg, odliczeń i możliwością przekazania 1% podatku na dowolnie wybrany cel. Możemy także rozliczyć się wspólnie z małżonkiem. Aplikacja nie ogranicza nas w żadnym stopniu i jest w pełni kompatybilna ze wszystkimi normami. 

Nie musimy się martwić o termin zwrotu podatku. Tak samo jak usługa Twój e-pit, pit online zostanie wysłany i rozliczony w ciągu 45 dni. W tym czasie dotrze do nas zwrot podatku. Nie ma więc różnicy w porównaniu z przygotowanym wcześniej e-pitem a wypełnieniem go samodzielnie. Dlatego warto zrobić to samemu i mieć całkowitą pewność o jego poprawności. 

Redakcja atomtrefl.pl

AtomTrefl.pl to dynamiczna strona internetowa poświęcona szeroko pojętej tematyce związanej z atomem i technologią jądrową. Zawiera bogate źródło informacji, artykułów i aktualności, które służą zarówno edukacji, jak i dostarczaniu bieżących wiadomości z branży. Strona ta jest znakomitym zasobem dla studentów, badaczy i wszystkich zainteresowanych tematyką energii atomowej, oferując zarówno dogłębną wiedzę, jak i najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie.