Dom

Czym powinniśmy się kierować, kiedy wybieramy zestawy podtynkowe prysznicowe?

Zestawy podtynkowe prysznicowe sprawiają, że wszystkie elementy techniczne mogą zostać sprytnie ukryte w ścianie. Konieczna jest tutaj instalacja, która będzie schowana za glazurą, czy też inną okładziną ścienną. Na zewnątrz tymczasem znajdziemy tylko wylewkę baterii oraz elementy sterujące. Wygląda to bardzo estetycznie, dzięki czemu łazienka doskonale się prezentuje. Oczywiście wszystkie elementy zestawu, zarówno deszczownica, zestaw natryskowy, dysze, czy też wylewki baterii mogą zostać zamontowane według naszych potrzeb. Zatem, warto wiedzieć, czym się kierować wybierając zestawy podtynkowe.

Zestawy podtynkowe prysznicowe – co trzeba wiedzieć?

Jeżeli wybieramy zestawy podtynkowe prysznicowe, to tutaj bardzo ważna jest ilość uchwytów. Możemy wybierać baterie jednouchwytowe, bądź też baterie dwuuchwytowe. Jeżeli chodzi o pierwszą opcję, to tutaj mieszanie wody ciepłej oraz zimnej oraz sterowanie jej przepływem, następuje za pomocą dźwigni. Jeżeli chodzi o baterie dwuuchwytowe, to tutaj woda zimna oraz woda ciepła mają oddzielne przepływy. Bardzo ważna jest tutaj również wydajność przepływu. Jest ona podawana przez producentów w litrach, czy też klasami, gdzie klasa A jest najwydajniejsza. Zazwyczaj zestawy podtynkowe prysznicowe wyróżniają się najlepszą klasą przepływu. Obecnie możemy coraz częściej spotkać się z zestawami, które wyposażone są w termostat. Dzięki niemu możliwe jest ustawienie optymalnej temperatury wody, a do tego jest to także zabezpieczenie przed dziećmi. Wówczas będziemy mieli pewność, że jeżeli się zagapimy, to dziecko samo nie odkręci gorącej wody i się nie poparzy. Trzeba mieć na uwadze, że zestawy te są trochę droższe niż zestawy standardowe, jak również ich montaż wymaga dużo czasu. Pomimo tego, nie powinniśmy oszczędzać szczególnie na elementach, które znajdują się pod glazurą. Powinny być one doskonałej jakości, ponieważ w razie awarii, ich wymiana będzie wymagała rozkuwania ścian. 

Z deszczownicą czy bez?

Deszczownica, to po prostu produkt, z którego woda leci szerokim, jednostajnym strumieniem. Można ją zamontować na ścianie, czy też na suficie, w zależności od tego, która opcja bardziej nam pasuje. Na pewno warto zdecydować się na deszczownicę, ponieważ doskonale się prezentuje, a do tego podczas kąpieli spływająca z niej woda robi ogromne wrażenie. Dzięki niej nasze ciał będzie mogło odpocząć i się zrelaksować. Oprócz deszczownicy, warto zamontować również słuchawkę prysznicową. Może być ona przydatna, na przykład kiedy chcemy umyć dziecko. 

Redakcja atomtrefl.pl

AtomTrefl.pl to dynamiczna strona internetowa poświęcona szeroko pojętej tematyce związanej z atomem i technologią jądrową. Zawiera bogate źródło informacji, artykułów i aktualności, które służą zarówno edukacji, jak i dostarczaniu bieżących wiadomości z branży. Strona ta jest znakomitym zasobem dla studentów, badaczy i wszystkich zainteresowanych tematyką energii atomowej, oferując zarówno dogłębną wiedzę, jak i najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie.