Zakupy

Wyposażenie laboratorium, ramiona odciągowe i komory rękawicowe

Dla prawidłowego funkcjonowania każdego nowoczesnego laboratorium czy placówki badawczej oraz jakości produktów wytwarzanych w zakładach przemysłowych kluczowe znaczenie ma zapewnienie odpowiednich warunków i czystości w strefach pracy. Wykorzystywane urządzenia produkcyjne, wyposażenie laboratorium, materiały eksploatacyjne czy akcesoria muszą zatem spełniać najwyższe wymagania jakościowe i rygorystyczne normy bezpieczeństwa, a także być optymalnie dopasowane do bieżących potrzeb danego podmiotu. Tego rodzaju rozwiązania oferuje polska firma ITS Science – renomowany dostawca i producent najwyższej klasy wyposażenia laboratoryjnego i urządzeń dla przemysłu.

Ramiona odciągowe

Ramiona odciągowe dostępne w ITS Science mogą być używane w praktycznie wszystkich sektorach przemysłu do utrzymania wysokiej czystości bądź sterylności środowiska pracy. Zależnie od wariantu, wyposażenia dodatkowego i akcesoriów mogą być stosowane w dowolnych warunkach – także w środowiskach wybuchowych, ekstremalnie korozyjnych lub w bardzo wysokich temperaturach. Oferta ITS Science obejmuje:

  • ramiona farmaceutyczne – do zastosowania w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Dostępne w wielu wariantach wymiarowych i wyposażeniowych. Pozwalają uniknąć powstawania zanieczyszczeń krzyżowych, także w środowiskach potencjalnie wybuchowych.
  • ramiona laboratoryjne – przeznaczone do procesów i stref, w których niezbędne jest utrzymanie maksymalnie wysokiego poziomu czystości. Dzięki konstrukcji z materiałów kwasoodpornych doskonale sprawdzają się również w pracy z substancjami korozyjnymi i agresywnymi.
  • ramiona przemysłowe – do wykorzystania w przemyśle do odciągu oparów, dymów i pyłów ze strefy pracy, dzięki czemu minimalizowane jest ryzyko wystąpienia zanieczyszczeń krzyżowych, a sama strefa pracy pozostaje w pełni bezpieczna dla personelu.

Komory rękawicowe (Glovebox)

Komory rękawicowe dostępne w ofercie ITS Science są wykorzystywane w laboratoriach, placówkach badawczych i przemyśle do ochrony personelu przed negatywnym wpływem szkodliwych substancji w miejscu pracy, a także do ochrony wrażliwych materiałów, produktów lub procesów przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych.

  • komory rękawicowe do ochrony operatora (izolatory) – ich podstawową rolą jest zapewnianie skutecznej ochrony operatorowi w trakcie wykonywania prac wymagających kontaktu z substancjami groźnymi dla zdrowia człowieka (m.in. mikroorganizmy, materiały radiochemiczne, substancje kancerogenne, patogeny itp).
  • komory rękawicowe do ochrony produktu – pozwalają prowadzić prace badawcze w warunkach atmosfery beztlenowej i bezwodnej, dzięki czemu możliwe jest bezproblemowe wykonywanie prac z materiałami wrażliwymi na oddziaływanie wilgoci, tlenu, azotu czy argonu. Dostępne z różna liczbą portów rękawicowych, zależnie od potrzeb klienta.

ITS Science oferuje również komory rękawicowe Glovebox specjalnego zastosowania, opracowane według specyfikacji klienta, co pozwala wyposażyć je w funkcje i urządzenia towarzyszące optymalnie spełniające wymagania zamawiającego.

ITS Science – najwyższej klasy rozwiązania dla specjalistów

Od początku swego istnienia ITS Science koncentruje się na dostarczaniu wyłącznie najlepszego sprzętu laboratoryjnego i specjalistycznych rozwiązań technicznych dla podmiotów z branży farmaceutycznej, spożywczej, chemicznej, zbrojeniowej i szeroko rozumianego przemysłu. Dzięki najwyższej jakości wykonania oferowane przez ITS Science wyposażenie laboratorium spełnia wszystkie wymagane normy techniczne, a każdy dostępny produkt posiada niezbędne certyfikaty.

Pełna oferta ITS Science jest dostępna bezpośrednio na stronie firmy pod adresem https://www.itsscience.pl/produkty.

Redakcja atomtrefl.pl

AtomTrefl.pl to dynamiczna strona internetowa poświęcona szeroko pojętej tematyce związanej z atomem i technologią jądrową. Zawiera bogate źródło informacji, artykułów i aktualności, które służą zarówno edukacji, jak i dostarczaniu bieżących wiadomości z branży. Strona ta jest znakomitym zasobem dla studentów, badaczy i wszystkich zainteresowanych tematyką energii atomowej, oferując zarówno dogłębną wiedzę, jak i najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie.