Biznes

Reprezentacyjny SUV Audi Q7 w niskiej racie

Wybór między kupnem a leasingiem samochodu jest często trudny. Z jednej strony, kupowanie wiąże się z wyższymi miesięcznymi kosztami, ale ostatecznie nabywasz pojazd na własność. Z drugiej, leasing to niższe miesięczne opłaty i możliwość prowadzenia pojazdu, którego kupno może być poza naszym zasięgiem finansowym. Dużo zależy od warunków umowy leasingowej, jednak dużo osób wybiera właśnie ten sposób finansowania.

Leasing Audi Q7 a może Porsche?

Leasing może być bardziej atrakcyjny niż kupno. Płatności miesięczne są zwykle niższe, ponieważ nie spłaca się żadnego kapitału. Zamiast tego, po prostu pożyczasz i spłacasz różnicę między wartością samochodu gdy jest nowy, a wartością rezydualną samochodu (jego oczekiwaną wartością po zakończeniu leasingu), wraz z opłatami finansowymi. Dzięki temu, leasing Audi Q7 a nawet Porsche umożliwia jeżdżenie droższym samochodem z wyższej półki, z lepszym wyposażeniem niż byłoby to dostępne cenowo w wariancie tradycyjnego kupna. Leasing używanych pojazdów to dobry kompromis, aby korzystać z nowszego, bezpieczniejszego samochodu, przy optymalnej racie miesięcznej. W końcu do najszybszego spadku ceny pojazdu dochodzi w momencie wyjazdu z salonu. W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą, leasing może być wliczony w koszty. Ponadto, na koniec użytkowania nie trzeba martwić się sprzedażą – po prostu zostawiasz auto u dealera.

Leasing – różne warianty

Ciekawą formą leasingu oferowaną np. przez STORE VW FS, jest Abonament Leasing Autonomia. Rata jest dużo niższa niż w leasingu tradycyjnym, ponieważ spłaca się prognozowaną miesięczną utratę wartości samochodu. Na wysokość raty wpływają takie czynniki jak czas na jaki zawarto umowę (24, 36 lub 48 miesięcy) oraz średnia roczna ilość kilometrów, którą będziesz pokonywać. Oczywiście, możesz obniżyć miesięczne koszty wyższym wkładem własnym przy podpisywaniu umowy (przeważnie nie można przekroczyć 30% wartości samochodu). Po upływie okresu leasingowego możesz zdecydować się na wykup pojazdu lub oddać go do salonu i wybrać kolejny. Dzięki temu cały czas jeździsz nowym samochodem np. Audi Q7, minimalizując ryzyko ponoszenia kosztów napraw. Im nowszy samochód, tym mniejsze opłaty eksploatacyjne. Jeśli nie planujesz częstej zmiany samochodu, wybierz klasyczny wariant leasingu. W tym przypadku możesz zawrzeć umowę nawet na czas 60 miesięcy, z wyższym wkładem własnym. A po spłaceniu całości stajesz się pełnoprawnym właścicielem samochodu. W tym wariancie możesz zawrzeć dodatkowe usługi, takie jak ubezpieczenie komunikacyjne.

Redakcja atomtrefl.pl

AtomTrefl.pl to dynamiczna strona internetowa poświęcona szeroko pojętej tematyce związanej z atomem i technologią jądrową. Zawiera bogate źródło informacji, artykułów i aktualności, które służą zarówno edukacji, jak i dostarczaniu bieżących wiadomości z branży. Strona ta jest znakomitym zasobem dla studentów, badaczy i wszystkich zainteresowanych tematyką energii atomowej, oferując zarówno dogłębną wiedzę, jak i najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie.