Zakupy

Niezbędna w prowadzeniu growboxa lampa CFL

Od jakości światła zależy, czy roślina przeżyje i czy będzie się rozwijała tak, jak życzy sobie tego ogrodnik. W ogrodach, na balkonach, tarasach, miejscach na zewnątrz można liczyć na to, że promienie słoneczne będą pozytywnie oddziaływać na hodowane rośliny. W domu nie ma takiej gwarancji. W przypadku domowych hodowli trzeba mierzyć się z różnymi wyzwaniami. Najlepiej zatroszczy się o rozwój rośliny specjalistyczny sprzęt, czyli growbox. W takim namiocie hodowlanym konieczne będzie właściwe światło, a najlepiej zatroszczy się o to lampa CFL. Została ona tak wyprodukowana, żeby jak najdokładniej naśladować słońce. Dostarcza ona roślinie wielu koniecznych do jej rozwoju witamin i minerałów. Mają one specjalny, skręcony kształt, dzięki czemu wydzielanie tych substancji jest bezproblemowe. Można ją znaleźć w sklepach w różnych mocach od 85W do 300W – dopasowanie takiej mocy jest konieczne. Trzeba wziąć przede wszystkim pod uwagę potrzeby danej rośliny.

Energooszczędna hodowla prowadzona w domu

Dom, dzięki obecności growboxa, może być właściwym obszarem pomocnym w prowadzeniu profesjonalnej hodowli. W takim namiocie można umieścić wiele światłolubnych roślin. Z lampą CFL można im zapewnić stały dobowy dopływ dobrej jakości światła. Nawet jeśli lampy włączone są cały czas, nie jest to obciążające dla domowego budżetu. Energooszczędna lampa CFL jest najczęściej pierwszym wyborem początkującej osoby zajmującej się growboxem. Nie bez przyczyny dla domowego budżetu jest także to, że jest ona długowieczna. Niezależnie od tego, jak często się jej używa, w dalszym ciągu jej poziom światła jest dobry, przydatny w prowadzeniu hodowli. Jej długa żywotność sprawi, że nie trzeba będzie wymieniać co parę miesięcy tego koniecznego w growboxie elementu.

Bogaty wybór spektrum światła

Każda roślina ma inne wymagania świetlne. Lampy CFL dostępne są w różnych przydatnych odmianach. W sprzedaży są na przykład te, które cechują się barwą ciepłą, neutralną i chłodną. Niekiedy warto kupić cały zestaw tych lamp zaopatrzonych we wszystkie barwy. Przydadzą się one na każdym etapie rozwoju rośliny. W growshopie nierzadko proponowane są one, gdy kupuje się cały zestaw elementów wyposażenia growboxa. Wówczas można liczyć także na nieco niższą cenę i dobrze dopasowane produkty. Lampa CFL nie psuje się, ma niski koszt utrzymania jej w dobrej formie, a jej promień światła pada dokładnie na roślinę. Przydaje się zwłaszcza w czasie hodowania sadzonek, ale także w pozostałych etapach. Światło dociera równomiernie do korzeni.

Redakcja atomtrefl.pl

AtomTrefl.pl to dynamiczna strona internetowa poświęcona szeroko pojętej tematyce związanej z atomem i technologią jądrową. Zawiera bogate źródło informacji, artykułów i aktualności, które służą zarówno edukacji, jak i dostarczaniu bieżących wiadomości z branży. Strona ta jest znakomitym zasobem dla studentów, badaczy i wszystkich zainteresowanych tematyką energii atomowej, oferując zarówno dogłębną wiedzę, jak i najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie.