Hobby

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

Jakie wybrać drzwi zewnętrzne?

„Jak wybrać odpowiednie drzwi zewnętrzne?”. Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi.

W zależności od tego gdzie takie drzwi zewnętrzne mają prowadzić, oraz jakie specjalne warunki powinny spełniać, odpowiedź będzie skrajnie różne.

Rodzaje drzwi zewnętrznych

Zacznijmy na odpowiedź na pytanie – „Gdzie drzwi zewnętrzne mają prowadzić?”

Drzwi zewnętrzne (czy inaczej drzwi wejściowe) można podzielić ze względu na ich przeznaczenie na następujące rodzaje.

Drzwi zewnętrzne do domów

Wejście do naszego domu powinno stanowić wizytówkę wejścia, ale również odpowiednie zabezpieczenie miejsca zamieszkania.

Szczególnie ważne będzie więc w przypadku takich drzwi, aby spełniały wysokie standardy antywłamaniowe. Nie powinniśmy skupiać się również wyłącznie na drzwiach frontowych, ale zadbać o odpowiednie zabezpieczenie wszystkich drzwi zewnętrzne, przykładowo drzwi tarasowych.

Oprócz tego warto zadbać o stronę wizualną. Dostosować wygląd drzwi do wystroju wnętrza naszego domu.

Możemy zastosować specjalne elementy, które wpływają na aspekty wizualne drzwi.

PRZYKŁAD

Drzwi z doświetlami

Drzwi zewnętrzne z doświetlami

Doświetla to przeszklone elementy, które wpuszczają do pomieszczenia światło zewnętrzne. Dzięki temu drzwi wydają się optycznie większe, a wnętrze nie wymaga ciągłego stosowania sztucznego oświetlenia.

Powinniśmy również zadbać o wygodę otwierania naszych drzwi wejściowych. W tym przypadku dobrze sprawdzą się antaby (inaczej podchwyty).

PRZYKŁAD

Drzwi z podchwytem

Drzwi zewnętrzne z podchwytem

Podchwyt zastępuje tradycyjną klamkę. Bardzo dobrze sprawdzi się wizualnie w nowoczesnym designie drzwi zewnętrznych z uwagi na prostotę jego wykonania.

W przypadku drzwi z tradycyjnym zamkiem, aby aby otworzyć je za pomocą podchwytu, ktoś musi odblokować zamek od wewnątrz, lub będziemy musieli użyć klucza.

Z tego powodu ciekawym i wygodnym rozwiązaniem wydaj się podchwyt z przyciskiem. Przycisk może być fizyczny, ale może również np. czytać nasze linie papilarne.

Drzwi zewnętrzne do mieszkań

Drzwi do mieszkania tak samo jak drzwi domu są wizytówką miejsca, w którym mieszkamy, ale powinny spełniać inne standardy zabezpieczeń. Do mieszkania prowadzą tylko jedne drzwi.

Ich stopień zabezpieczeń jest uzależniony od jakości wejścia na klatkę, ale warto zadbać również o szczególne zabezpieczenie przeciwpożarowe. Pożar niższych kondygnacji budynku w przypadku mieszkania może stać się śmiertelną pułapką.

Wyciszenie drzwi aby nie musieć przejmować się dźwiękami dobiegającymi z mieszkań sąsiadów lub z klatki będzie również sensownym udogodnieniem.

Drzwi zewnętrzne do pomieszczeń gospodarczych

Jest to szczególny rodzaj drzwi. Takie drzwi prowadzą do pomieszczeń użytkowych typu garaż lub kotłownia.

Drzwi zewnętrzne gospodarcze i drzwi zewnętrzne techniczne wymagają szczególnego zabezpieczenia przed pożarem. Warto zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie termiczne.

Mniej ważny jest w ich przypadku aspekt wizualny.

Podsumowanie

Wystarczy pobieżnie omówić temat drzwi zewnętrznych i widać, że jest wiele różnych aspektów do poruszenia przy ich wyborze.

Najważniejsze jest jednak, żeby na samym początku odpowiedzieć sobie na dwa pytania:

  1. Gdzie drzwi mają prowadzić?
  2. Jakie warunki powinny spełniać?

Redakcja atomtrefl.pl

AtomTrefl.pl to dynamiczna strona internetowa poświęcona szeroko pojętej tematyce związanej z atomem i technologią jądrową. Zawiera bogate źródło informacji, artykułów i aktualności, które służą zarówno edukacji, jak i dostarczaniu bieżących wiadomości z branży. Strona ta jest znakomitym zasobem dla studentów, badaczy i wszystkich zainteresowanych tematyką energii atomowej, oferując zarówno dogłębną wiedzę, jak i najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie.