Zakupy

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

Wiele osób zastanawia się, jaki pierścionek zaręczynowy najlepiej wybrać. Warto podkreślić, że pierścionek zaręczynowy będzie mieć szczególną, sentymentalną wartość. Według tradycji warto kupić taki, który wykonany jest ze szlachetnych kruszców bądź kamieni. Przede wszystkim musi być drogocenny, ale również gustowny, elegancki i trwały – musi służyć przez wiele lat.

Na rynku można znaleźć tyle modeli, że często wybór jest dość skomplikowany. Każdy pierścionek zaręczynowy na swój sposób jest piękny, z tego powodu trzeba kierować się nie tylko samym wyglądem, ale również kwestiami bardziej praktycznymi – wytrzymałością, a także dopasowaniem pod gust wybranki.

Pierścionki zaręczynowe w oprawie ze złota

W dawnych czasach często wybierane na zaręczyny były złote pierścionki, które świadczyły o bogactwie, dobrobycie, a także szlachetności. W obecnych czasach równie popularne są wersje z białego złota. Z wyglądu bardziej przypominają srebro, lecz w rzeczywistości zawierają w sobie złoto z domieszką innych metali – przeważnie niklu oraz cynku, które skutecznie nadają jaśniejszej barwy – czasami szarej lub białej z nieco żółtawym połyskiem. Warto zwrócić uwagę na fakt, że białe złoto będzie idealnym wyborem dla pań, które przeważnie preferują zakładanie srebrnej biżuterii. Trzeba też wspomnieć o tym, że ten kolor jest dużo bardziej uniwersalny i powinien pasować do praktycznie wszystkich stylizacji. Warto podkreślić, że w ostateczności możemy pokusić się po symbiozę żółtego i białego złota. Tego typu rozwiązanie będzie prezentować się bardzo elegancko i niebanalnie. Tuż przed zakupem pierścionka należy dowiedzieć się, czy wybranka nie jest uczulona na któryś z metali – przeważnie występują uczulenia na nikiel bądź złoto. Ciekawą alternatywą jest o wiele droższa platyna, a w ostateczności srebrny pierścionek, jednakże nie jest on szczególnie pożądanym pierścionkiem na taką okazję.

Pierścionki z drogocennych kamieni

Wiele kobiet uwielbia błyskotki, z tego powodu warto zadbać o to, by pierścionek zaręczynowy był z nich wykonany. Warto podkreślić, że kamień może być skromniejszy bądź bardziej okazały – wybierając wielkość, kształt i rodzaj, powinniśmy kierować się głównie gustem naszej partnerki. Na rynku znaleźć można wiele pierścionków z drogocennych kamieni. Ciekawym wyborem będzie brylant, który jest klasycznym i bardzo uniwersalnym rozwiązaniem – jest on najbardziej wytrzymałym kamieniem.

Jeżeli posiadamy mniejszy budżet, to warto postawić na kryształy Preciosa lub cyrkonię. Cechują się tym, że są przezroczyste, a wyglądem będzie przypominać diament, lecz nie wykazuje tak ogromnej odporności na zwykłe uszkodzenia. Na rynku kupić można pierścionki z oczkiem wykonanym z czerwonego rubinu, zielonego szmaragdu, niebieskiego szafiru czy fioletowego ametystu. Końcowy wybór pierścionka zaręczynowego będzie zależał od tego, jakie kolory lubi nasza partnerka i jaki ma typ urody.

Pierścionek zaręczynowy – jaki grawer?

Znalezienie właściwego pierścionka nie jest wcale prostą sprawą, lecz gdy już uda się nam znaleźć odpowiedni model, to można pokusić się o nieco więcej. Warto postawić na popularny grawer na obrączkach, który jest o wiele prostszy do zrobienia niż na wąskich powierzchniach pierścionków zaręczynowych. Jednakże, jeśli chcemy spersonalizować dowód naszego uczucia, to warto za dodatkowym kosztem poprosić o zrobienie dodatkowego symbolicznego znaku, inicjałów czy daty na pierścionku zaręczynowym – w ten sposób rozczulimy kobietę i będzie to pamiątka na wiele lat.

Artykuł powstał we współpracy z https://luva.pl/

Redakcja atomtrefl.pl

AtomTrefl.pl to dynamiczna strona internetowa poświęcona szeroko pojętej tematyce związanej z atomem i technologią jądrową. Zawiera bogate źródło informacji, artykułów i aktualności, które służą zarówno edukacji, jak i dostarczaniu bieżących wiadomości z branży. Strona ta jest znakomitym zasobem dla studentów, badaczy i wszystkich zainteresowanych tematyką energii atomowej, oferując zarówno dogłębną wiedzę, jak i najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie.