Intrygująca ściana nad blatem

W kuchni przede wszystkim stawiamy na rozwiązania praktyczne i wygodne – dzięki temu łatwiej się w niej pracuje oraz łatwiej jest utrzymać porządek. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by kuchnia była również wnętrzem atrakcyjnym. Warto po prostu zadbać o pewne detale, które nadadzą jej wyjątkowego charakteru. Dlatego należy odpowiednio przemyśleć sposób wykończenia ściany nad blatem kuchennym.

Jak to zrobić?

Oczywiście ten fragment ściany musi spełniać pewne wymagania. Powinna być ona wytrzymała na działanie różnych czynników, w tym wilgoci, tłuszczu czy innych zabrudzeń oraz łatwa do wyczyszczenia. Dlatego bardzo ważne jest, by wybrać odpowiedni materiał lub też odpowiednio go zabezpieczyć. Oto kilka ciekawszych propozycji.
Niezwykle efektownie będzie się prezentowała ściana pokryta kamieniem. Kamień ma wiele zalet – jest materiałem trwałym, odpornym na działanie różnych czynników, a niektóre jego rodzaje nie wchłaniają wody, tłuszczów i innych związków. Idealnie w kuchni sprawdzi się choćby granit. Taki materiał sprawia, że kuchnia nabiera elegancji, ale też pozwala podkreślić jej styl.

Cegła w kuchni

Bardzo ciekawie będzie również wyglądała cegła – w naturalnym odcieniu, szarym lub bielonym kolorze. Cegła jest bardzo wytrzymała, ale przede wszystkim niezwykle atrakcyjna przez co ściana nad blatem będzie oryginalna. Inną możliwością jest zastosowanie drewna na ścianie nad blatem. Drewno sprawi, że kuchnia stanie się ciepła i bardziej przytulna. Idealnie nadaje się do klasycznych i romantycznych wnętrz. Oczywiście drewno musi być odpowiednio zaimpregnowane. Najlepiej w kuchni sprawdzi się dąb, buk czy orzech, gdyż te gatunki nie pochłaniają wilgoci.

rynek-deweloperski.pl