Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

201703130051IGA3789s2
Wspaniałe zwycięstwo przy rekordowej widowni! (13.03.2017) Autor: Michał Rudnicki

9317 kibiców w ERGO ARENIE mogło oklaskiwać wygraną Atomówek! Sopocianki odwróciły losy drugiej partii, później nie wykorzystały swych szans w trzecim i czwartym secie, ostatecznie pokazując charakter i zwyciężając w tie-breaku.

Atom Trefl Sopot - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:2 (25:19, 26:24, 25:27, 25:27, 15:9)

Atom Trefl: Mielczarek (15 punktów), Skorupa (2), Goliat (21), Alicja Wójcik (11), Gajewska (5), Fedusio (17), Kulig (libero) oraz Bodasińska (libero), Mras, M. Łukasik, Damaske, J. Łukasik (2)

Polski Cukier Muszynianka: Savić (10), Wawrzeniak (11), Sosnowska (14), Aleksandra Wójcik (9), Wilk (1), Cvetanović (16), Cikiriz (13), Pasznik (2), Sredić (5), Szabo

MVP meczu: Karolina Goliat (Atom Trefl)

Widzów: 9137

Liczby meczu:

1 - Piotr Olenderek pierwszy raz w karierze poprowadził mecz jako pierwszy trener. Debiut wypadł okazale, wszak czy można sobie życzyć czegoś więcej niż inauguracyjnego zwycięstwa przy rekordowej widowni?
9 - tyle punktów sopocianki zdobyły serwisem, psując zaledwie sześć zagrywek. Prym w tym elemencie wiodła Alicja Wójcik, autorka czterech asów.
13 - tyle tie-breaków miały na koncie obie ekipy przed rozpoczęciem tego spotkania. Nic więc dziwnego, że to starcie również zakończyło się podziałem punktów. Dla Atomówek poniedziałkowa wygrana była przełamaniem serii trzech kolejnych przegranych w pięciu setach i jednocześnie czwartym wygranym tie-breakiem w rozgrywkach.
17 - tyle oczek zapisała na swoim koncie Monika Fedusio. 17-letnia przyjmująca zastąpiła w wyjściowym składzie kontuzjowaną Magdalenę Damaske i spisała się bardzo dobrze, atakując ze skutecznością 34 proc. i dokładając jeden blok.
21 - tyle punktów zdobyła Karolina Goliat, dzięki czemu po raz pierwszy w tym sezonie otrzymała tytuł MVP meczu. Do 17 oczek zdobytych atakiem dołożyła aż cztery bloki.
38 - tyle błędów popełniły muszynianki, otrzymując od gospodyń aż o 12 punktów mniej.
59 - z taką procentową skutecznością Atomówki przyjmowały serwisy rywalek w czwartym secie. Mimo tego świetnego wskaźnika oraz aż 12 punktów otrzymanych po błędach rywalek, w końcówce tej partii uległy rywalkom.
9 137 - tylu widzów oglądało mecz Atomu Trefla z Polskim Cukrem Muszynianką. To najlepszy wynik w historii ORLEN Ligi. Ogromną grupę stanowiły dzieci z pomorskich szkół, uczące się na co dzień języka kaszubskiego. W ERGO ARENIE zasiadło aż 6068 młodych Kaszubów, a ich przyjazd był efektem współpracy Stowarzyszenia Trefl Pomorze i Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.