1 2 3 4 5

Aktualności RSS

SJB7780s2
Atomówki kończą sezon (07.04.2017) Autor: Michał Rudnicki

Jeśli sobotni mecz Polskiego Cukru Muszynianki z Atomem Treflem będzie tak zacięty jak ostatnie starcia obu ekip, kibice w Muszynie mogą zobaczyć nawet… sześć setów. Aby zapewnić sobie dziewiątą lokatę na mecie sezonu, sopocianki muszą wygrać trzy partie.

Polski Cukier Muszynianka i Atom Trefl Sopot to ekipy kochające tie-breaki. Oczywiście żadna siatkarka nie marzy przed meczem o tym, by o rozstrzygać spotkanie dopiero w piątej partii, ale starcia obu ekip w tym sezonie zazwyczaj rozgrywają się właśnie na pełnym dystansie. Tylko pierwsze, ligowe starcie w Muszynie trwało cztery sety, choć i tam Atomówkom niewiele zabrakło do doprowadzenia do tie-breaka. W Pucharze Polski w swojej hali muszynianki wygrały 3:2, zaś w ERGO ARENIE, kiedy gospodarzem były podopieczne Piotra Olenderka, to właśnie one rozstrzygały na swoją korzyść piąte partie.

Wynik 3:2 dla Atomu Trefla w pierwszym meczu o 9. miejsce w ORLEN Lidze oznacza jednak tyle, że jeśli sopocianki chcą uplasować się na tej właśnie lokacie, to w Muszynie i tak muszą wygrać trzy sety. Wynik 3:1 i 3:0 dla Polskiego Cukru Muszynianki sprawi, że to podopieczne Ryszarda Litwina zakończą sezon jako dziewiąta ekipa siatkarskiej ekstraklasy. Przy rezultacie 3:2 dla miejscowych konieczny będzie złoty set, rozgrywany do 15 punktów. Jest więc możliwe, że zamiast „tradycyjnych” poniekąd pięciu partii na zakończenie sezonu Atomówki będą musiały rozegrać ich aż sześć! Oczywiście każda wygrana sopocianek w podstawowym formacie meczu zagwarantuje im dziewiątą lokatę bez konieczności rozgrywania dodatkowej partii.

W pierwszym meczu skróconej fazy play-off najwięcej punktów dla Polskiego Cukru Muszynianki zdobył bałkański tercet – Marina Cvetanović, Maja Savić, Natasa Cikiriz. Słowenka i dwie Serbki zdobyły w sumie 43 punkty, z 70 wywalczonych samodzielnie przez ekipę z Muszyny. W zespole Atomu Trefla z kolei aż pięć siatkarek uzyskało dwucyfrowe zdobycze punktowe, a pierwszą w karierze statuetkę MVP wywalczyła niespełna 18-letnia Monika Fedusio.

Czy sopocka młodzież ponownie znajdzie sposób na bardziej ograną ekipę Polskiego Cukru? Czy starcie obu ekip ponownie trwać będzie pięć partii? A może konieczne będzie rozstrzygnięcie w złotym secie? Odpowiedzi na te pytania poznamy w sobotę, 8 kwietnia, o godz. 17.00. Mecz nie będzie transmitowany przez telewizję.