3
  • ORLEN Liga
    O miejsca 9-10.
    08.04.2017 , 17:00

    Polski Cukier Muszynianka Muszyna 1 3 Atom Trefl Sopot

 


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

201612180223IGA4117 3
Ania Bodasińska… bajkę pisze! (17.03.2017) Autor: Justyna Gdowska

W maju na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się finał 8. edycji konkursu literacko-plastycznego BAZGROŁ – stworzonego dla solistów lub duetów autorskich dziecko-dziecko, dziecko-dorosły, gdzie jedna osoba pisze bajkę, a druga ją ilustruje. Atom Trefl dołącza do tej inicjatywy, startując w kategorii dziecko-dorosły w niecodzienny sposób. Bajkę bowiem napisała już libero zespołu, Ania Bodasińska, a teraz wśród małych kibiców szukamy chętnych na jej zilustrowanie!

Bajka Ani Bodasińskiej opowiada o Treflince, czyli dobrze znanej wszystkim dzieciom bohaterce wielu meczów Atomówek. Zadaniem dla małych kibiców sopocianek jest jej zilustrowanie - przy wykorzystaniu dowolnych technik graficznych lub fotografii i w dowolnej ilości (może być to zarówno jedna kartka A4/A3, jak i więcej stron ilustrujących przebieg wydarzeń przez Anię). Na zdjęcia Waszych prac (pierwszy etap selekcji odbywa się tylko mailowo) czekamy do 27 marca do godz. 12. Wysyłajcie je na konkursy@sport.trefl.com. 28 marca komisja konkursowa, w której skład wejdzie także Ania, wybierze zwycięską ilustrację, która zostanie dołączona do utworu zawodniczki i do końca miesiąca zgłoszona do udziału w konkursie BAZGROŁ. W ten sposób każdy mały kibic ma szansę na udział w zabawie razem z Atomówką!

Poniżej znajduje się cała bajka, a szczegóły konkursu znajdziecie tutaj - http://www.bazgrol2017.pl/.

Zachęcamy do tworzenia prac plastycznych!

Bajka pt. „Jak Treflinka stała się członkiem drużyny siatkarek”

Dawno temu, w małej, nadmorskiej miejscowości TOPOS mieszkała Treflinka – wysoki i szczupły pluszak, który bardzo lubił sport, a w szczególności wszelką aktywność związaną z piłką. Nic więc dziwnego, że pluszak bardzo chciał zaprzyjaźnić się z drużyną siatkarek. Treflinka przychodziła na wszystkie mecze siatkarskie, włączając się swoim cichutkim i delikatnym głosem w głośny doping klubu kibica. Często też zakradała się wieczorami na treningi siatkarskie, gdzie z ukrycia, za filarem, stała i obserwowała wydarzenia na boisku. Treflinka bardzo często, kiedy nikt jej nie widział, próbowała też odbijać piłkę, która akurat wypadła z pola gry. Początkowo bardzo niezdarnie jej to wychodziło, ale była bardzo uparta i wytrwała w tych ćwiczeniach, a jej technika siatkarska z dnia na dzień się poprawiała. Pewnego razu samotnie ćwiczącą Treflinkę zobaczył jeden z trenerów drużyny siatkarskiej. Początkowo wydawało mu się, że to bardzo śmiesznie wygląda i nawet zdarzyło mu się z niej podśmiechiwać, jednak obserwując ją dłużej zobaczył, że Treflinka całkiem nieźle sobie radzi.

Pewnego dnia trener, nie zdradzając, że widział ćwiczącą Treflinkę podszedł do niej i zagadnął:

- Jak masz na imię, bo ja jestem RTOIP – powiedział trener.

- Treflinka – odpowiedział pluszak.

- Co tutaj robisz? – spytał.

- Nic, tak sobie stoję i podaję piłki – odpowiedziała.

- Zapraszam Cię na halę – dodał szkoleniowiec.

- Dziękuję, ale chyba nie… – odpowiedział pluszak drżącym z radości i przejęcia głosem.

- Dlaczego nie? Zapraszam! Chodź poznasz moje dziewczyny – dodał, podając Treflince dłoń.

Treflinka ostrożnie wyciągnęła rękę w kierunku trenera, poczuła, że to właśnie może teraz nadszedł ten wymarzony moment, kiedy wreszcie pozna siatkarki. Mimo niepewności, która jej towarzyszyła, starała się odważnie kroczyć w kierunku hali sportowej. Zdawała sobie sprawę z tego, że o dzisiejszym dniu marzyła od dawna i że jej marzenia wreszcie się spełnią.

Trener zaprowadził Treflinkę do hali i przedstawił ją swojej drużynie. Siatkarki przyjęły pluszaka bardzo serdecznie. Tylko z małym zdziwieniem zastanawiały się, co taki śmieszny pluszak chce robić na treningu siatkarskim, w drużynie siatkarskiej. Treflinka początkowo bardzo cicho, ale z wielkim przekonaniem powiedziała:

- Chcę być jedną z Was!!!

Dziewczyny spojrzały po sobie z lekkim uśmiechem i zapytały:

- Jak to jedną z nas?

Treflinka zawstydzona powiedziała:

- Chcę być siatkarką, chcę być w drużynie…pomożecie mi?

Te ostatnie słowa wywarły na zawodniczkach takie wrażenie, że jedna po drugiej zaczęły przytulać Treflinkę i zaproponowały wspólny trening. Trener stał z boku i obserwował zdarzenia, lekko się uśmiechając. Miał świadomość tego, że jego działania, zmierzające do integracji zespołu właśnie przyniosły oczekiwany rezultat.

Treflinka zaczęła nieśmiało od podawania piłek, a następnie już bardziej odważnie uczestniczyła w ćwiczeniach. Zdawała sobie sprawę, że jej umiejętności nie są tak dobre, jak siatkarek, ale bardzo się starała, ciężko trenowała i tym zdobyła sobie serca zawodniczek i trenerów.

I tak właśnie minęło 5 lat. Od tamtego dnia, od tego pamiętnego treningu, Treflinka systematycznie uczestniczy w treningach siatkarskich i jest ważnym członkiem zespołu. Chociaż jej umiejętności siatkarskie nadal nie pozwalają jej na granie w meczach, to ona już się tym nie przejmuje. Wie, że jest potrzebna, że znalazła swoje miejsce w drużynie, które pasuje jej i innym. Pełni bardzo ważną funkcję drużynowej maskotki, bez której zespół nie rusza się na żaden mecz. Treflinka to wielofunkcyjny członek drużyny, który pociesza po przegranym spotkaniu, przytula po ciężkim treningu, pomaga przy noszeniu piłek i wody, rozśmiesza w chwilach smutku, dodaje otuchy w chwilach zwątpienia, usprawiedliwia przed trenerem, a co najważniejsze jest zawsze i wszędzie!!! Jest z drużyną!!!

Z tej bajki płynie morał taki - jeżeli bardzo czegoś chcesz, to musisz pracować, starać się i walczyć, nie możesz narzekać i marudzić, musisz działać cierpliwie i wytrwale, co z pewnością przełoży się na sukces!!!

Trzy wyrazy, jedno serce!!! ATOM TREFL SOPOT!

Najnowsze galerie